Adana'nın Gezilmesi Gereken En Güzel 10 Yeri !

Adana'nın gezilecek en güzel 10 yerinden derleme yaptık. Turist olarak yada başka bir amaçla gittiğinizde mutlaka gezilmesi gereken o güzel yerlerin resim galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. Adana Merkez Camii

Adana Merkez Camii

Adana'nın Merkez Camii, ziyaretçilerin ilgi odağı olan güzel bir doğa görünümün ortasında yer almaktadır.

2. Taş Köprü

Taş Köprü

Adana'ya gidip buraya uğramamak olmaz. Muhteşem görünümü ile gün batımını ve akşam gezilerinizi geçirebileceğiniz Taş Köprüyü yakından görmenizi öneririz.

3. Adana Merkez Park

Adana Merkez Park

Adana'nın en güzel yeşilliği içinde yer alan bu parkı görmenizi öneriyoruz.

4. Varda (Alman) Köprüsü

Varda (Alman) Köprüsü

Eşsiz bir manzara içerisinde yer alan Varda (Alman) Köprüsü, turistlerin ve yörenin insanları tarafından en çok gezmek istediği yerlerden birisidir. Etrafında bulunan kayalıklar ve ağaçlık alanın güzelliği içinde adeta büyüleyici bir güzelliği ortaya çıkartıyor.

5. Adana ( Seyhan Barajı )

Adana ( Seyhan Barajı )

Adana'nın en güzel yerlerinden birisi olan Seyhan Barajı'na gitmek isteyenler güzel bir doğanın yansıması ile karşılaşıyor. Tertemiz suyu ve piknik alanlarının yoğun olduğu gezilecek diğer yerlerden bir tanesi olarak öneriyoruz.

6. Kapıkaya Kanyonu ( Adana )

Kapıkaya Kanyonu ( Adana )

Kapıkaya Kanyonu turistlerin ilgisini çeken bir doğa manzarasına sahiptir. Dağların arasında yürüme yolu bulunan, buz gibi akar suyunun ve billur gibi akan su sesinin eksik olmadığı bir doğa harikası.

7. Ulu Cami ve Külliyesi

Ulu Cami ve Külliyesi

Tarihi yapısı ile ziyaretçilerin ve Turistlerin büyük ilgisini çeken Ulu Cami ve Külliyesi, her gün eski tarihin bir eseri olarak canlılığını korumaktadır.

8. Kozan Kalesi

Kozan Kalesi

Eski kalıntıları ile tarihten her tarafında izler taşıyan Kozan Kalesi, yüksek manzarası ve büyüleyici mimarı ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.

9. Yılan kale ( Adana )

Yılan kale ( Adana )

Adana'nın en güzel tarihi kalelerinden birisi olan Yılan Kale, uzun yılların geçmesine rağmen eski yapısını ve tarihini korumaktadır. Görüntüsü ile ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen kaleye her yıl binlerce turist ziyaret gerçekleştiriyor.

10. Tarihi Roma Köprüsü

Tarihi Roma Köprüsü

Tarihi Roma Köprüsü'de Adana'nın bir diğer gezilip, görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Eski tarihten kalan çok yapıya ve eserlere sahip olan Adana'nın diğer gezilecek yerlerini'de sizlere derleyerek hazırlamaya devam edeceğiz.. 

Adana Gezilecek Yerler