2017 Yılında Altın Yükselerek Çeyrek Tavan Yaptı

Son dönemlerde altın bayağı bir yükselmesinin sebebi ise doları 2017 yılında rekoru kırması oldu doların düşmesi beklenirken dolar tepkileri tersleyip rekora doğru koşarken altının ve altın gibi benzeri ürünlerinin fiyatının yükselmesine neden oldu, altın son günlerde 250 TL gibi büyük bir rakama imzasını atmış bulunuyor.

Altına yatırım yapan kişiler çok şanslı görünse de ancak düğün yada elindeki birikimi altına yatırmamış henüz yatırmayı düşünenleri tedirgin ediyor. Hal böğle olunca altına rakip şuana kadar hiç bir ürün bulunmuyor. Altına yatırımcılar çok şanslı olsa da altının daha fazla yüksele çıkması artık bizleri şaşırtmış bulunmuyor. 

Çeyrek altının fiyatı 250 TL olunca herkes düğün hediye gibi şeylerin düşüncesini bir yana bırakırken düğün, nışan, sünnet, hediyelik altın alımı değişiyor çünkü çeyreğin çeyreğinin çeyreği çıkmış durumda sadece 60 TL gibi küçük bir rakamla hediyelik altın alabilirsiniz. Tabi bütçeniz daha az ise her bütçeye uygun altınlar çıkmış durumdadır. 

Çeyreğin yükselmesi ile birlikte hiç bir kimseyi mağdur duruma düşürmek istemeyen altın şirketleri her bütçeye göre altın üretip satışa sunmaktadır. Sizlerde altın olsun da ne olursa olsun gibi bir düşünceniz var ise bütçenizi aşmadan hediyelik bütçenize uygun altınlardan alabilirsiniz. Ancak ben bu kadar basit bir altın almam diyor iseniz çeyrek altın alıp 250 TL'yi gözden çıkarmalısınız.