2018 Yılında Piyasaya Çıkaması Planlanan Audi’nin Elektrikli SUV Modeli Araba

Son zamanlarda elektrikli arabalara olan talepler çok aşırı derece artmış bulunmaktadır. Elektrikli arabalar teknolojinin son hızına rağmen diğer arabalardan görünüş ve iç tasarım olarak her yapısı ile farklılığını ön planda tutmuştur.

Özellikle araba tutkusu olan kişiler şimdiden büyük bir heyecana kapılmış bir şekilde Audi elektrikli suv modelinin çıkmasını bekliyordur. Elektrikli arabalar adeta diğer arabaların satışına fark atacak gibi görünüyor. Ancak teknolojinin bize yaptığı bu sürprizler oldukça bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 2018 Yılında Audi elektrikli araba piyasaya çıkması planlanıyor. 

Elektrikli arabanın tasarımı oldukça etkileyici görünüyor tasarımda Ön ızgara kısmı daha geniş tutulmuş. Alta doğru kalın bir yapı izlenmiş. Farlara damla şeklinde aşağı doğru çıkıntı verilmiş, Audi bu modelinde far yapısında teknolojik değişikliklere yer vermiş.  ışık teknolojisi, karşı sürücülerin gözlerini yormayacak şekilde yapılmış. 

Bu sistemde ışık yayma prensibi, farklı yerlere karşı kendini otomatik olarak ayarlaya biliyor. İç tasarımda sadece kafa karıştıran tek unsur, arka oturma pozisyonlarının 3 mü yoksa 2 kişilik mi olacağıdır. Kişi sayısının ne olacağı tartışılırken, Audi’nin standartlarına koyduğu bu özelliklerle en dikkat çekici arabalar arasında yerini alıyor. Elektrikli arabaların dış tasarımı bir yana iç yaşam düzeni çok başka yerlere taşınıyor çok konforlu olan iç tasarımı ile araba tutkunlarının akılını başından almaya gayet özen gösteriyor.