Adıyaman'da 5.5 Büyüklüğünde Deprem

Adıyaman'da beklenmeyen ve hazırlıksız gelen 5.8 büyüklüğünde deprem oldu. Adıyaman'ın bazı ilçelerinde ise 5.5 büyüklüğünde deprem oldu. 14.07 sıralarında meydana gelen büyük deprem ilk önce açıklamaya göre 5.8 olarak açıklandı.

14.18 de ise Şanlıurfa'ya bağlı olan Kasımkuyu'da ise 4.6 büyüklüğünde deprem olduğu belirlendi. Deprem ilk başta Adıyaman, Şanlıurfa, Kahramanmaraş,ve Gazianetep gibi illerde deprem çok kuvvetl bir  şekilde hissedildi. Adıyaman Belediye başkanı büyük depremin ardından can kaybı olmadığını belirtti. Samsat belediye başkanının söylemleri ile birlikte belediye ve hükümet konağının yıkıldığının bilgisini verdi. Adıyaman merkezde durum ise deprem nedeni ile Adıyaman merkezde bulunan caminin minaresinde ciddi hasarlar deprem nedeni ile meydana geldi. 

Olay yerine hızlı bir şekilde ulaşan itfaiye ekipleri caminin minaresinin bazı yerlerinin büyük hasar görmesinin ardından minarenin yıkılacağını belirtti. Ve çevrede yıkım başlamadan önce çevrede büyük bir güvenlik önlemi aldı. Adıyaman merkezde bazı evlerin çatısında hasar olduğu belirlendi. Büyük depremin ardından bazı yerlerde bir çok yerler hasar gördü tek teselli ise can kaybının olmadığı belirlendi. Bazı illerde ve ilçelerde ardı ardına gelen deprem büyük korku ve panik yarattı.