Altının Gramı 142,1 Liraya Geldi

Doların düşmesi ile birlikte altında büyük bir düşüş beklendi. Ancak gram altın yerini 142,1 liraya gelerek gerilimi yaşadı. Gram altın yükselişe tırmanır iken birden düşüşünü yakaladı.

Dolar/TL dün 3,61 seviyelerine kadar inerken gram altın ise günü yüzde 0,84 azalışla 142,8 liradan tamamladı. Bugün de düşüşünü sürdüren altın 142,1 TL oldu. Çeyrek altın en büyük yükselişini yaşarken doların birden düşmesi ile birlikte yerini 234 TL'den aldı. Çeyrek altın rakiplerine meydan okur iken 250 TL'den satılmaktaydı. Ancak dolar büyük düşüşünü yaşamasının dolayısıyla artık çeyrek altın 234 TL'den satışa sunulmaktadır. 

Bu altının ve doların düşmesinin ardından vatandaşlar büyük bir sevinç yaşayamadı bundan uzun sene önceleri gram altının fiyatına çeyrek altının satılması büyük bir avantajdı. Uzun sene önce çeyrek altının fiyatı 150 TL'den satılır iken bu günlerde yerini aşırı bir şekilde yükselişe çıkardı. Ve altına yatırım yapacak olan kişiler altının düşmesine yine sevinemedi. Altın yatırımını daha önce yapan kişiler bu güne bakarak daha şanslı oldukları her dönemden belli olduğu tesbit edildi. Çeyrek altın 234 TL'den satılır iken Cumhuriyet altını 953 TL'den alıcısını bekliyor.