Altının Gramı Güne Düşüşle Başladı

Son duruma göre altının daha çok çıkmasından dolayı altının daha fazla yükselmesi beklendi. Ancak altın bu gün güne düşüşte başladı.

Altın son dönemlerde zirveye çıkmayı başarmış iken zirvede daha fazla kalamadı. tüm zamanların zirvesi olan 154,4 liraya kadar yükselen altının gram fiyatı, bu seviyelerde tutunamayarak düşüşe geçti ve günü yüzde 0,12 azalışla 152,9 TL'den yerini tamamlıyor. Tüm gözler altının düşmesi ile birlikte çeyreğe dikildi. Çeyrek altının fiyatı 253 TL'ye çıkar iken altın bu gün son düşüşünü yaşayarak altın bu gün 249 TL'ye düştü. Cumhuriyet altını ise 1.017 TL'nin altına düştü. 

Altının düşmesini bekleyenler ilk altının düşmesinin fırsatını yakaladı. Altının düşmesini fırsat bilen kişiler altının daha fazla düşmesini bekliyor. Ancak altın düşüşte iken bir şok daha yaşatmasından endişe eden kişiler altınlarını değerlendirmek için harekete geçiyor. Yatırımı altına yapacak olan kişilerin biraz daha beklemesi iyi sonuç vermesi olarak bilinse de altın bir yeni yerini yükselişe bırakmaktan endişe ediliyor.