Altının Gramı Tarihi Zirveyi Gördü

Altın son günlerde yerini uçuşa bıraktı. Ve altının hızla düşmesini bekleyen kişiler büyük bir şok yaşadı çeyrek altın tarihe hemen hemen adını yazdırmayı başardı.

Büyük bir rekor kıran çeyrek altın önce 234 TL'nin üzerine çıkarak büyük bir şoku bizlere yaşattı. 234 TL'nin altına bir türlü inmeyen çeyrek altın zirveye çıkmayı ve zirvede kalmayı başardı. Çeyrek altının fiyatı ise dudak uçuklatmaya yetiyor. Cepleri yakan çeyrek altının fiyatı ise şimdilerde 253 TL'den alıcılarını buluyor. Çeyrek altının fiyatı zirve yapınca Cumhuriyet altınının fiyatı ise 1.020 TL'den alıcılarını buluyor. Altının zirvesi görmesi ile birlikte kuyumcular altın alıcılarını eskiye göre arar oldu. 

Altın alıcılarının azalması ile birlikte kuyumcular yeni bir dönemi başlattı. Yeni dönemde ise kiralık altın dönemi başladı. Düğün yapacak olanlar için güzel bir haberi kuyumcular verdi. 60 Milyarlık bir takı setine sadece 2000 TL ödeyerek 60 bin liralık takı setini 3 gün olmak üzere 2000 bin liraya kiralayabilirsiniz.