Boşaltılan Köyüne Döndü Tek Başına Yaşıyor

Vanlı olan adam 22 yıl önce oluşan terör nedeni ile köyünden ayrılmıştı. Ancak 7 yıl önce köyüne dönmeye karar verdi. 7 çocuk babası olan Vanlı adam kocaman köyde tek başına hayvanları ile mutlu ve huzurlu yaşadığını söyledi.

Van'da olan terör nedeni ile köyünü terk temek zorunda kalan Vanlı derviş muhan 7 yıl önce köyüne dönüyor ve kocaman köyde tek başına yaşamını sürdürüyor. Van'ın ilçesine bağlı bir köyde tek başına yaşamını sürdüren adam okulu tam bir yaşam alanına döndürdü okulda elektrik olmamasının nedeni ile gaz lambası yakıyor ve haberleri ise elindeki küçük radyodan alıyor. 

Derviş muhan'ın en büyük destekçisi ise ara sırada yanına gelen eşi derviş muhan 7 çocuğu olmasına rağmen köyde kendi istediği ile kendine tek kişilik bir yaşam kurdu. Hayvanları ve atları olan adam Şehir e alışamadığını ve burada daha mutlu ve huzurlu olduğunu söyledi. 15 Yıl sonra köyüne dönen adam evlerin harabe olduğunu gördü ve büyük bir şaşkınlık yaşadı ancak yıkılmadı eski bir okulu yaşam alanına dönüştürerek kendine yeni ve mutlu huzurlu bir yaşam alanı kurdu şimdi hayvanları ile beraber mutlu mesut ayaşadıkları belirlendi.