Cildinizde Oluşan İstenmeyen Sivilcelerden Doğal Yol İle Kurtulun

Her bayanın yada erkeğin cildinde mutlaka sivilce izleri yada sivilceler vardır. Sivilceler ciltte oluştuğu taktirde cildin görünümünü bozmaktadır.

Can sıkan sivilcelerden kurtulmak artık mümkündür. Pek çok kişi sivilcelerini sıkmakla başlar. Ancak bu yöntem hiç doğru değildir. Ciltte çıkan sivilceleri sıkmanız taktirde. Cildinizde daha çok sivilce çıkar ve bununla da kalmayıp sivilce izleri ciltte kalıcı istenmeyen lekeler bırakmaktadır. Evlerinizde mutlaka her zaman bulunan ve derde deva olan sarımsak vardır. Sarımsak maskesi ile ciltte oluşan sivilceleri başarılı bir şekilde yok edebilirsiniz. 

Peki sarımsak maskesi nasıl yapılır? sarımsak maske tarifi, Bir diş sarımsağı soyun ve ortadan ikiye kesin. Daha sonra sivilcenin üzerine koyarak 2 dakika bekleyin ve durulayın. 2-3 sarımsağı suyu çıkana kadar havanda ezin. Daha sonra içine 1 yemek kaşığı organik sirke ekleyin ve karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla sivilcenin üzerine sürün ve kuruması için 5 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayınız.