Doğal Yöntemler İle Tırnak Sertleştirme

Doğal yöntemler ile tırnaklarınızı olduğundan fazla sert yapabilirsiniz. Öncelikle bayanlar uzun tırnak kullanmayı çok sevmektedir. Uzun tırnaklar bayanların ne kadar çok bakımlı olduğunu ortaya çıkarır. Bazı kadınlar bakımını tırnaklarından belli etmektedir.

Ancak bayanların işi yoğun olduğundan dolayı evlerinde tırnaklar fazlasıyla zarar görmektedir. Zarar gören tırnaklar yumuşar ve zamanla kırılmalar ortaya gelmektedir. Bu konu ise bayağı bir bayanlar için can sıkıcı bir durum taşımaktadır. Uzun tırnaklarınızı korumanız için çok yumuşak ve ellerinizde ıslaklık bırakan nemlendirici kremleri tercih etmeyin nemlendirici kremler tabii kide ellerimize ve tırnaklarımıza iyi gelmektedir. 

Ancak yapışkan hissi bırakan bazı nemlendirici kremler pekte hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden ellerinize tırnaklarınıza hafif dokulu nemlendirici kremleri sürmeyi tercih ediniz. Bulaşık yıkar iken mutlaka tırnaklarınız zarar görmesin diye eldiven kullanmalısınız. Eldivenler hem ellerinizi korur hemde tırnaklarınızın yumuşayıp kırılmasına engel olmaktadır. Bu yüzden evde doğal yöntemler ile tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Limonu sıkıp tırnaklarını limonun suyunun içerisinde bekletir iseniz tırnaklarınız sertleşmiş duruma gelir.