Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

Özellikle düz saçlı bayanlar saçlarına fazla şekil veremezler ve doğal bir yönle evde saçlarını kıvırcık yapmak isterler peki evde saçlarımızı nasıl kıvırcık yapabiliriz.

Gazete kağıtlarından yararlanarak kıvırcık bir saç yapısı elde etmemiz mümkündür. Bunun için iki parmak kalınlığında olacak şekilde kıvırdığımız gazete kağıtlarını, saçlarımızın istediğimiz kalınlığındaki saç tutamlarına sarıp tutturarak bir müddet bekletmemiz ve açtığımızda doğal kıvırcık hale dönüştüğünü görmemiz mümkündür. 

Yine istediğiniz kalınlıkta saç tutamları ayırarak bu saçları tamamen burgulayıp, kaç köklerine yılan gibi kıvırarak ister tel tokalarla ister küçük lastiklerle tutturmanız ve mümkünse geceden yapıp sabaha kadar saçlarınızı bu şekilde tutmanız yeterli olacaktır. Sabah uyanıp tokaları çıkardığınızda saçlarınızın kendiliğinden kıvırcıklaştığını göreceksiniz. 

Saçlarınızı yatmadan önce çok ince bir şekilde ayırarak, sıkı bir şekilde örüp ardından sabaha kadar bu saçları örülü halde bırakmanız önerilmektedir. Sabah uyandığınızda örgüleri teker teker açarak çok ince yapıda ve hoş bir görüntü oluşturan kıvırcık yapıyı banyo yapana kadar bozulmadan kullanabilirsiniz. Tabi bu bozulmama durumu saçlarınızın dış etkenlerden ne kadar etkilendiğine de bağlıdır. 

Eğer kıvırcık yapının çok çabuk bozulacağını düşünüyorsanız, saçınızı yıpratmayacak şekilde saç köpüğü ya da jöle gibi ürünleri de kullanabilirsiniz. Gün boyunca kıvır kıvır saçlarınız ile gezin ve eğlenin hiç bir şekilde bozulmayacaktır. Ve sade şık bir duruş yansıtmış olacaksınız kıvır kıvır saçlarınız ile güne iyi başlayın.

Kırvırcık saç Saç Saç yapımı