FETÖ Genelkurmay Çatı Davasında Akın Öztürk'e İdam İsteriz Sloganları

Fetö yapılanmasının kilit isimlerinden olan Akın Öztürk ve beraberindeki 38 kişilik sözde kendilerine 'Yurttu Sulh Konseyi' üyeleri diye adlandırılan 221 sanık için 'FETÖ Genelkurmay çatı davası' bu gün ilk kez hakim karşısında.

Fetö Örgütünün Çatı Davası Bugün Görüldü !

Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili hazırlanan Genelkurmay çatı iddianamesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Mağdur-müşteki', Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ise 'Mağdur' olarak yer alıyor.Ceza evi önünden büyük güvenlik önlemleri alınarak getirilen sanıklar duruşma salonuna alındı ve duruşmaya başlandı. 2 bin 988 kez müebbet hapis istenen sanıklar ''Yurtta Sulh Konseyi'' olarak kendilerini adlandırdıkları iddianame de yer aldı. Dosyada yer alan  200’ü tutuklu olarak hakim karşısına çıkan, 9’u tutuksuz, 12 tanesi firarda olmak üzere 221 sanık bulunuyor. Sanıkların yetki ve rütbe sıralaması ise şu şekilde yer alıyor, 1'i  orgeneral, 3’ü korgeneral, 4’ü tümgeneral, 16’sı tuğgeneral, 3’ü tuğamiral, 26’sı albay, 27’si yarbay, 37’si binbaşı, 21’i yüzbaşı ve alt rütbeli askerler bulunuyor.

                   Sanıklara takılan Pranga tipi kelepçe dikkat çekti.

İlk Kez ''Pranga'' Tipi kelepçe !

Sanıklar duruşma salonuna getirilirken takılan kelepçeler dikkat çekti. Bu zamana kadar çok sık görülmeyen bir kelepçe sistemi ile duruşmaya getirilen sanıkların yoğun güvenlik önlemi içinde getirilmesi ve halkın linç etmek istemesi ise bir diğer konu. 

Sanıkların Getirildiği Sırada Şehit Annesi Baygınlık Geçirdi !

Duruşma salonuna katılan Şehit annesi, daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Oğlumun katillerini verin, onları idam edin şeklinde isyan eden Mucip Arıkan'ın annesi Saliha Arıkan,  fenalaştığı için duruşma salonundan çıkartıldı. Oğlunun acısını dün gibi yüreğinde tutan annenin feryadına yürekler dayanmadı.

Şehit Yakınlarından Avukatlara İsyan !

Şehit yakınlarının sanıkların avukatlarına '' Teröristleri savunanlar herkesin gözünde teröristtir'' siz onları savunduğunuz için "Hepiniz teröristsiniz" diyerek isyan etti. İçeride yaşanan tartışmalar nedeni ile mahkeme bir süre ara verdi.

                   Akın Öztürk'ün boynuna idam ipi

İdam İpini, AKIN Öztürk'ün Boynuna Attılar !

Duruşma salonundan çıkartılıp kaldığı ceza evine götürülmek istenen Akın Öztürk'ün üzerine İdam ipini fırlattılar. Öfkeli olan kalabalığın idam istiyoruz sloganları atıldı ve yüzlerine döviz fırlatıldı. Büyük güvenlik önlemi alan Jandarma ekipleri sanıkları kaldığı ceza evine götürdü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da Müşteki Olarak Bulunuyor !

Genelkurmay Başkanlığında yer alan olaylar  ile ilgili hazırlanan Genelkurmay çatı iddianamesi içerisinde, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Mağdur-müşteki' ,  Genelkurmay Başkanı olarak Orgeneral Hulusi Akar ise 'Mağdur' kişi  adında yer alıyor.

Fetö çatı davası darbeci komutanlar orgeneral korgeneral tümgeneral tuğgeneral tuğamiral sanık Ankara Sincan cezaevi Jandarma Genelkurmay Recep Tayyip Erdoğan