Koca Koca Balıkları Tutup Tekrar Göle Bırakıyorlar

2 Genç tarafından kurulan balık üyeleri, tutukları balıkları geri bırakıyorlar. Sakarya'da 2 genç tuttukları kocaman balıkları göllere geri bırakıyorlar. Son dönemlerde hızla büyüyen bu akına.

Dünyaca ünlü olan motosiklet şampiyonu balık tutma etkiliğine katıldı. Olta ile tutukları balıkları 18 kg ağırlığında ki balıkları göle geri bırakıyorlar. Sosyal medyadan yaptıkları görüntüleri paylaşınca büyük bir izlenme rekoru kırdı. avcılığa, göllerde yaşanan kaçak balık avcılığına dikkat çekmek isteyen grubun kurucularından Serhat Balta "Biz sportif balıkçılık yapıyoruz. 

Günlerce uğraşıp tuttuğumuz balıkları onlara zarar vermeden göllere geri bırakıyoruz. Amacımız sürdürülebilir avcılığa ve göllerde yaşanan kaçak avcılığa dikkat çekmek." dedi. Grup önümüzdeki günlerde Romanya'da yapılacak bir balık tutma yarışmasında Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor. 

Son dönemlerde balık tutup bırakma şekilleri diğer balıkçılardan farklılık kazanıyorlar diğer balıkçılar tutukları balıkları ya yiyor yada satıyor. Ancak bu son zamanlarda yerini değişiklik yapan gençler çok farklılık gösteriyor. Adeta 18 kg ve üzeri olan balıkları tutup geri göle bırakıyorlar.