Kredi Kartı Taksit Sayısı Arttırıldı

Kredi kartı kullanan kişiler için müjdeli bir haber geldi.Kredi kartı kullanan kişilerin ne zamandan beri beklediği haberi sizler ile paylaşıyoruz. 12 Aya kadar kredi taksit sayısı artırıldı en önemlisi ise kredi kartı ile alış veriş yapan kişileri çok memnun edecek gibi görünüyor.

Her istediğiniz yüksek rakamlı ürünleri 12 aya kadar taksit yaptırarak sahip olabilirsiniz. Her ne kadar kredi kartı kullanan kişiler 12 ay taksitle alış veriş yapmayı göze almış ise de bazı yerlerde 24 aya kadar çıkan taksitler vardır. genel taksit sınırının 9 aydan 12 aya çıkarılacağı dile getirildi.

 Ayrıca açıklamada, taksit yasağına tabi tutulan telekomünikasyonla ilgili harcamalar ve akaryakıt, gıda, hediye çeki ve somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit yasağı uygulamasına devam edilmesine karar verildi. 

Bu nedenle bazı yerlerde taksit sınırı çok az yada hiç taksit yapmadıklarını belirliyor. Yurt dışında yapılan harcamalar, alkollü içecek alımları, kozmetik ve doğrudan pazarlamayla ilgili harcamaların ise taksit yasağına tabi tutulması yönünde karar verildiği vurgulandı. Ayrıca elektrik, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarına 6 ay ile başlayan taksitler getirildi. 

12 ay yada 24 ay kredi kartı ile yapılabilecek taksitler arasında yerini alan en önemli alanlar ise mobilya altın gibi bahalı ürünlerde istediğiniz aya kadar yani 12 ay ve 24 aya kadar taksit yapmanız mümkündür.