Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Bir çok bayanın şikayet ettiği dönem ise saçlarının kuru ve yıpranmış olmasıdır. Kuru ve yıpranmış saçlara sekil vermek yada bir çok işlem yapmak bayağı bir zor hale gelmiştir.

Vede kuru olan yıpranmış saçlara bazı işlemler yapıldığında ise kurumuş yıpranmış saçlar daha çok yıpranarak kötü bir görüntü vermektedir. Kuru ve yıpranmış saçlara bakım yapmak bayağı bir zordur. Yıpranmış saçlarınızı onarmak için yapacağınız işlem ise argan yağı kullanmaktadır. Seyrek ve yıpranmış saçlara sahip olan bayanlar argan yağını düzenli bir şekilde kullandığı taktirde saçlarınız yavaş yavaş kendine gelerek güçlenecektir. Ve onarımı yapılacaktır. 

Kuru saçlarınıza bakım yapmak ister iseniz mutlaka kuru ve yıpranmış saçlar için özel saç maske tarifini yapmalısınız. İşte kuru ve yıpranmış saçlar için saç maske tarifi, 1 yemek kaşığı bal, Yarım fincan tam yağlı süt, Bal ile sütü iyice karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 15 dakika bekletin. Daha sonra doğal bir şampuan ile saçınızı yıkayın. Bu işlemi yaklaşık haftada 2 kez uygulayın.