Kurumuş Ciltler İçin Bakım Maskesi

Kurumuş olan ciltler bakım maskesi uygulanması gerekmektedir. Kuru olan ciltler her zaman kötü görüntü vermektedir. Kuru olan ciltlerde pullanma gibi olumsuz etkiler görünebilir. Ve kırışıklıklar ciltte olan sarkıntı meydana gelebilir.

Kuru olan cildinizi en iyi bir şekilde nemlendirmek için cildinize derinlenmesine bakım yapmak için mutlaka kuru olan ciltler için bakım maskesi uygulamalısınız. Bakım maske tarifi, Küçük bir kabın içerisine süt ve tuzu koyun. İyice karıştırın. Siyah çikolatayı bain marie usulü eritin. Eridikten sonra ocaktan alın ve üzerine süt-tuz karışımını ilave edin. İyice karıştırın. Karışımın oda sıcaklığına gelmesini bekleyin ve ardından tahta bir çubuk yardımıyla yüzünüze sürün. 

15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü hassas bir temizleyici ve ılık su ile durulayın. Çikolata maskesi yüzünüzdeki kuruluğu gidermek için çok önemli bir rol taşımaktadır. Bir maske tarifi ise kahve maskesidir. Kahve maskesi cildinizi toplarlar ve cildinizi derinlenmesine nemlendirir işte kahve maske tarifi. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve, 2 yemek kaşığı kakao tozu, 3 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı bal. Tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün. 35 dakika beklettikten sonra iyice yıkayın.