Mesleğe göre gözlük camı seçimi Nasıl Yapılır

Gözlük kullananların çoğu gözlükleri hem sağlık açısından kullanırlar. Hemde ihtiyaç duydukları için kullanırlar. Özellikle mesleğe göre gözlük seçimi kullananların sayısı da bayağı fazladır. Mesleğe göre gözlük seçimi çok önemlidir.

Sağlığına ve mesleğine önem veren kişiler mesleğine göre gözlükleri tercih edebilirler. Pilotlar ve sürücüler için vede denizciler için gözlük kullanımı geniş acılı camlar olmalıdır. Sürücüler, pilotlar ve denizciler hem uzağı net gösteren hem de kullandıkları aracın göstergelerini yani yakın mesafeyi net gösteren, ayrıca geniş açılı camları tercih etmeli. Yol veya deniz gibi yansıtıcı yüzeylere uzun süre bakanlar için polarize camları önermekteyiz. 

Bu camlar daha az göz yorgunluğu ve güneşli günlerde yüksek kontrastlı görüş sağlayabilirler. Spor yapanların gözlük seçimi özel olmalıdır. Yüzünüze yakışan ve daha net görebilen gözlükleri tercih etmelisiniz. Camlarda da darbeye karşı dayanıklılık önemlidir. Ayrıca dış mekân spor camlarında mutlaka güneşin zararlı ışınlarına karşı UV koruma olmalıdır. Camlar farklı hava şartları için buğulanmama gibi özellik de taşıması olmasıdır.