Son dakika: Amerika'dan Putin'e tehdit!

ABD’nin ilk sıralarda gelen 3 senatörü, geçen ay yapılmış olan başkanlık seçimlerine Rus müdahalesinin bulunduğuna dair iddialar üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaptırımlarla karşı karşıya gelebileceği uyarısında bulundu.

ABD'de Donald Trump'ın başarı ile çıktığı Kasım ayı döneminde yapılan Başkanlık seçimlerine Rusya'nın müdahale ettiği iddiaları üzerine ABD'li senatörlerden Rusya'ya yönelik yaptırım üzerine destek geldi. John McCain, Lindsey Graham ve Demokrat Amy Klobuchar, Çarşamba günü Estonya, Litvanya ve Letonya'ya gerçekleştirdikleri ziyarette Rusya'ya yönelik yaptırıma destek verdiklerini açıkladılar.

Graham, Rusya'ya yönelik önerisinin Rusya'yı olumsuz etkileyeceğini bildirerek, "Özellikle de Putin'i etkileyecek. Senatörlerin %99'u bu durumu Rusların yaptığını tahmin ediyoruz ve bununla ilgili yapılması gerekeni yapacağız" ifadelerini kullandı. Graham Rusya'nın tüm dünyadaki demokrasileri bükmeye çalıştığını belirterek, "Rusya'nın anlamasının zamanı geldi" diyerek açıklamasını bitirdi.

Rusya ABD Senatör Amerika Putin