Türkcell 3g İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Android ve iOS iPhone telefonlarda Türkcell internet ayarları nasıl yapılmalı? bu konuda verdiğimiz adımları uygulamayı deneyin.

Öncelik olarak bu ayarları yapmanın çok basit bit yolu var ve bu yolu izlemek için söyleyeceğim adımları uygulamalısınız. WAP yazıp 2222′ye sms gönderdikten sonra ayarlar telefonunza otomatik olarak gelecektir.  Ayarları otomatik olarak kayıt ettikten sonra ayarlarınız yapılacaktır. Ayrıca ayarlar menüsüne girdikten sonra manuel ayarları el ile yapabilirsiniz.

APN adına Turkcell yazabilirsiniz. Sadece APN yazan yere internet yazıyoruz. MCC bölümüne 286, MNC' ye 01, type ise default ve diğer yerleri boş bırakabilirsiniz.  Bu şekilde manuel olarak internet ayarlarınızı yapmış olacaksınız. 3g ve 4.5g internet ayarlarınız bu şekilde tamamlanmış olacaktır. İnternete hala bağlanamıyorsanız, konum hizmetini açık tutmayı deneyin.

Ayarları yaptıktan sonra telefonu kapatıp yeniden açmak ayarların tam yapılması açısından daha faydalı. İlk hattınızı aldığınız zaman internet aktif olmuyor ve bu zaman alabiliyor. İnternet ayarlarınızı yaptıktan sonra bu zamanı göz önünde bulundurmayı unutmayın.

3g ayarlarınız için ise sms bölümünden INTERNET yazarak 2222'ye gönderebilirsiniz. Bu sayede 3g ayarlarınız telefona ek olarak gelecek ve internete kolay bir şekilde bağlanabileceksiniz. Artık internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. 

internet türkcell 3g 4.5g internet ayarları